Lazer ile Hemoroid ( Basur ) Tedavisi 3000 TL

Lazer ile Hemoroid ( Basur ) Tedavisi

Hemoroid, anal kanalda bulunan yapıların anormalleşmesi durumudur. Bu yapılar gaz ve dışkı tutma gibi özelliklere sahiptir.  Bu damarların deforme sonucu genişlemesi ve büyümesi ile hemoroid problemi ortaya çıkmaktadır. Halk arasında basur ve mayasıl olarak geçmektedir.

Hemoroid rahatsızlığı her iki cinste oldukça sık karşılaşılan  hastalık türü olmaktadır. İç hemoroid ve dış hemoroid olarak iki gruba ayrılır. Bazen iki basur türüde bir arada görmek mümkündür.

Hemoroid rahatsızlığı herkeste aynı belirtiyi vermeyebilir. Genel olarak makat bölgesinde açık renkte kanamalar, gaita çıkışı sırasında acı, yanma hissi ve kaşıntı olmaktadır. Anal kanalda buna benzer belirtileriniz var ise mutlaka proktoloji uzmanına gitmeniz önerilir. Aksi taktir de geç kalır rahatsızlığın ilerlemesine yardımcı olur sonrasında tedavin de zor bir sürece girmesine olanak sağlarsınız.

Anüs çevresi tamamen damarlar ile çevrilidir. Biray uzun saatler boyunda tuvalette oturup, şiddetli ıkınma sonucu makat bölgesine zarar verir. Zorlanma devam edildiği sürede basınç artar ve damarlar şişer. Buna benzer şiddetli ve uzun süren ishaller de damarların şişmesine yardımcı olur. Uzun süre ayakta kalmakta hemoroid oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Gebelik sürecinde kadınlarda basur görülmektedir. Çünkü kalça bölgesine damarların basıncının artması sonucu anal bölgedeki damarların şişmesidir. Aşırı kilolu birinin zayıf birine göre daha fazla hemoroid olma riski fazladır. Ne kadar çok makat bölgesine gelen basınç artar ise risk faktörü de buna bağlı olarak artmaktadır. Hemoroid  damarları içindeki kanın pıhtılaşması veya hemoroid evresinin ilerlemesi durumunda kişide acı ve hassasiyet artar buna da tromboze hemoroid adı verilir. Bu durum acil müdahaleler gerektirir.

Hemoroid rahatsızlığı olan birinin tedavi süreci nasıl olur? Başlangıç evresinde ise öncelikle bağırsak hareketlerini düzenleyen ilaçlar verilebilir. Hastaya özel diyet programı hazırlanır. Basur hastalığı için lokal olarak kullanılan krem ve pomatlarda mevcuttur. Fakat bunların tamamen doktor kontrolü altında reçete ile alınması gerekir. Kulaktan dolma ilaçlar asla alınmamalı  ve kullanılmamalıdır.

Öncelikle basur sorunu yaşayan birinin muayene olması gerekir. Günümüzde birçok ameliyatsız tedavi yöntemleri bulunmaktadır ama hekimlerin en çok tercih ettiği ve başarı oranı diğerlerine göre oldukça yüksek lazer ile hemoroid tedavisi olmaktadır. Lazer ile hemoroid tedavisinde 5 dakika kadar kısa bir süre içinde hemoroid probleminizden kurtulabilirsiniz.

Lazer ile Hemoroid Tedavisi Hastaya Sunduğu Avantajları

  • Narkoz uygulanmaz ve dolayısı ile narkoza bağlı yan etkiler görülmez. 
  • Sadece lokal anestezi uygulanır. 
  • Hastalar aynı gün hem tanılarını öğrenir hem de müdahale olmaktadır.  Herhangi bir ameliyat stresi gerektiren durum yoktur.
  • Ameliyatlar da  doku kaybına bağlı meydana gelen ve hastanın yaşamını ömür boyu olumsuz etkileyen gaz tutamama ve dışkı tutamama  gibi sıkıntılar olurken, Ameliyatsız  yöntemlerde bu sıkıntılar görülmez. Hasta normal hayat konforuna aynen devam eder.
  • İş gücü kaybına neden olmaz. 
  • Sadece ağrılı bölgeye lokal anestesi uygulanır. Ağrı derecesi yok denecek kadar azdır. Herhangi bir dikiş atılmaz. Bu nedenle estetik açıdan hiçbir rahatsızlık vermez.